Galka.MountLab.net
Poligon doświadczalny Damiana Gałki.

Strona główna

Najnowsze newsy

Możliwość komentowania została zablokowana.

8 lutego 2007
Po kilku miesiącach poszukiwań, przeglądania ofert i specyfikacji, zapoznawaniu się z opiniami innych użytkowników rodzice zdecydowali się na zakup telewizora LCD. Ostatecznie wybrali model, który początkowo nawet nie był brany pod uwagę. Padło na Philips'a 32PF5331. Prawda jednak jest taka, że usiądę przed nim i jego instrukcją dopiero w weekend.

Niektórzy już wiedzą, że od dłuższego czasu wykorzystuję swojego starego desktopa jako maszynę archiwizującą wszelkie pliki (backup danych z notebooka, stron www na serwerach i innych projektów). Dzisiaj uruchomiłem go po kilku dniach przerwy i okazało się, że niektóre dyski przestały być wykrywane w BIOSie. Kilka prób z innymi ustawieniami, przepinaniem urządzeń pozwoliły na uruchomienie komputera, ale zaginęły informacje o zainstalowanym systemie operacyjnym. Potem seria prób naprawienia systemu, czy jego ponownej instalacji zakończyła się fiaskiem. Aktualnie uruchomiłem instalację Linuxa, a dokładnie Debiana Sarge. Wybrałem opcję instalacji przez sieć i już od kilku godzin ściągają mi się pakiety. Dawno, dawno temu myślałem o zainstalowaniu Linuxa, ale zawsze zadanie to dostawało dość niski priorytet. Tym razem potrzeba dostania się do archiwum wymusiła bardziej zdecydowane kroki. Mam nadzieję, że zaraz skończę instalację, a jutro wygospodaruję czas na szczegółową konfigurację.

W wiadomości z 21 stycznia pisałem o zakupie urządzenia wielofunkcyjnego. Kilka dni później dodałem komentarz o pewnym problemie związanym z faxem w tym urządzeniu. Mogłem odbierać dokumenty do mnie wysyłane, ale nie mogłem sam ich wysyłać. Po przerobieniu instrukcji obsługi, poradników on-line, próbach na innej linii telefonicznej (tutaj dziękuję Tomkowi za okazaną pomoc) postanowiłem pojechać do serwisu. Dzisiaj dowiedziałem się, że jest to najprawdopodobniej wina oprogramowania wewnętrznego i urządzenie zostanie wysłane gdzieś do centrali, gdzie ma dostać nowy firmware. I znowu jestem bez pomocy biurowej. Nawet nie wiedziałem, że tak szybko odczuję jej brak.

Komentarze:

Kod zabezpieczający przed automatami.