Galka.MountLab.net
Poligon doświadczalny Damiana Gałki.

Strona główna

Najnowsze newsy

Możliwość komentowania została zablokowana.

11 października 2007
Bardzo długo dorastałem do tej decyzji. Wyjazdy służbowe, treningi w Rzeszowie, czy ostatnie spotkania przy skrzynkach geocache przekonały mnie jednak do inwestycji w CB Radio. Pomijam oczywistą korzyść w postaci informacji o miśkach, itp. ale zauważyłem jak strasznie wciągające są rozmowy z innymi użytkownikami. Wczoraj zdecydowałem się na zakup i montaż CB w swoim samochodzie.

Wybór padł na radio President Johnny II ASC wraz z anteną magnesową Sirio ML-145. Radyjko udało mi się zabudować w kokpicie wyprowadzając jednocześnie głośnik zewnętrzny w okolicach nóg pasażera. Kabelek do anteny został ukryty pod tapicerką i poprowadzony do bagażnika, gdzie chowam antenkę parkując w mieście. Na dłuższe postoje i tak zabieram ją do domu, podobnie jak gruchę mikrofonu. Może będzie mniej kusić "zarabiających inaczej". Pozostała jeszcze kwestia miejsca montażu uchwytu na mikrofon, ale to może wyjdzie "w praniu" przy najbliższych wyjazdach.

Jak na razie przejechałem z tym zestawem zaledwie kilkaset kilometrów, ale po powrocie z pracy do domu nie chciałem wyjść z samochodu. Właśnie prowadziłem dyskusję dotyczącą objazdów w Bełchatowie i okolicach ze względu na ostatnie remonty. Dodatkowo zbliżają się kolejne dłuższe wyjazdy, których nie mogę się już doczekać (bo chodzi o urlop). Przy kolejnych spotkaniach i jeździe w kolumnie nie będę już jedynym mobilkiem bez radyjka.

Przy okazji poszukiwania sprzętu CB dla siebie na różnych forach dyskusyjnych związanych z motoryzacją natrafiłem na dość ciekawy pomysł, o którym nie słyszałem do tej pory. Chodzi o informację ICE, czyli In Case of Emergency. Kiedyś w starych dowodach można było umieścić dodatkowe informacje np. o grupie krwi, osobie jaką należy poinformować w razie, gdyby coś mi się przytrafiło, itp. Teraz w nowych dowodach osobistych takiej informacji nie ma. Okazuje się, że jest to dość często problem z jakim borykają się ratownicy medyczni, czy policja. Aby choć trochę usprawnić całą procedurę rozpoznania, uzyskać informację o grupie krwi, lekach jakich nie należy podawać, itp. powstał pomysł z umieszczeniem tych informacji, np. w telefonie komórkowym. Telefony te są już tak popularne, iż śmiało można stwierdzić, że większość z nas ciągle nosi jeden przy sobie. Podsumowując, nic nas to nie kosztuje, a może okazać się pomocne.

Więcej na ten temat można też znaleźć w internecie, oto kilka newsów w interii:
Zapisz w telefonie swoją grupę krwi
Nic nie kosztuje a może uratować życie
Istnieją też tzw. Krewkarty: http://www.krewkart.pl
Na Allegro.pl znalazłem też specjalne naklejki na dowody osobiste.

Komentarze:

Zgadzam się z zapisywaniem grupy krwi w komórce. tyle !!!

aha radio jest ok, ale do wyjazdów w dalszą drogę preferuję nawigację
papa

(Wojtek B / 11-10-2007 godz. 21:53:22)

Oj pamiętam czasy, gdy na CB gadało się do rana... ale to była stacjonarka, więc Tobie to raczej nie grozi... chociaż kto wie ;) CB uzależnia. Pozdrawiam.

(Magda P. / 12-10-2007 godz. 09:13:58)

ale nawigacja nie uchroni cie od 500 zl mandatu jak wpadasz 130 na ograniczenie do ...... a cb pomaga wiem cos o tym... :)dzieki niemu mam czyste konto i spokojny portfel

(Bartus / 12-10-2007 godz. 15:45:45)

No proszę. To chyba nie przypadek, że pierwszy komentarz pod taką wiadomością napisała osoba, od której po raz pierwszy w życiu dowiedziałem się o CB. To było jakoś w podstawówce. W czasach, gdy wymagana była rejestracja i pozwolenie od PARu. Pamiętam te chwile spędzone u Wojtka przy radiu.

Nawigacja swoją drogą, z tej już chyba nie zrezygnuję nigdy. Jak dla mnie info o miśkach jest mniej znaczące. Bardziej zależy mi na komunikacji, gdy jedziemy w kilka pojazdów. Bo dzwonienie do siebie przez komórki, aby gdzieś się zatrzymać, czy zmienić trasę jest mało komfortowe.

(Damian Gałka / 12-10-2007 godz. 19:36:38)

Wpisy w komie mam już od dawna. Nie zaszkodzi a może pomóc :).
Co do CB, to juz żeśmy na ten temat rozmawiali. Bezawaryjnego użytkowania życze i kto wie, może na #19 się spotkamy :].

(Rafał W. / 15-10-2007 godz. 15:02:09)

Kod zabezpieczający przed automatami.