Galka.MountLab.net
Poligon doświadczalny Damiana Gałki.

Strona główna

Najnowsze newsy

Możliwość komentowania została zablokowana.

10 maja 2009
W wiadomości z 25 kwietnia 2009 wspominałem o tym jak utknąłem przez przypadek w pracy w Bieszczadach. Po powrocie do centrum Polski część prac kontynuowałem w oparciu o zebrane wtedy dane. Na ich podstawie zaktualizowałem również mapkę gospodarstwa Natura Park przeznaczoną do odbiorników GPS firmy Garmin. Niestety zajęło mi to tak dużo czasu, że brakło mi go już na aktualizację Okolic Bełchatowa. Mapka okolic Bełchatowa, publikowana w serwisie mapcenter2 i tutaj na stronie dość niefortunnie otrzymała bardzo niski priorytet na mojej liście ToDo. Pocieszający jest jedynie fakt, iż większość aktualnych danych została już dawno naniesiona do bardziej znanej UMP-pcPL.

Podróżując ostatnio często w okolicach Przedborza zainteresował mnie Przedborski Park Krajobrazowy i jedno ze wzniesień, które tam się znajduje. Góra nazywa się Fajna Ryba i jest najwyższym naturalnym szczytem województwa łódzkiego o czym też dowiedziałem się podczas dyskusji dotyczącej korony województw na forum dyskusyjnym Garniak.pl. Swoją drogą najwyższy szczyt naszego województwa to Góra Kamieńsk. Ponieważ pomysł zakupu mapy tego parku zapadł już dość późno, gdy księgarnie, kioski ruchu, itp. miejsca w Przedmorzu były już zamknięte postanowiłem znaleźć mapę w internecie. Ku mojemu zdziwieniu niewiele takich publikacji znalazłem, a ostatecznie zamówienie złożyłem w WODGiK w Łodzi na mapki topograficzne. Trochę zaskoczyła mnie cena ostateczna, ale coooo taaam.... w końcu wiemy, że co ośrodek to inny cennik, a hobby to hobby.

We wspomnianej wiadomości z 25 kwietnia przepraszałem też znajomych za odwołane spotkania. Mam nadzieję, że ostatni tydzień jednak choć trochę pozwolił mi się zrehabilitować. Przynajmniej wśród znajomych będących w Bełchatowie. Faktycznie weekend majowy i pierwszy tydzień mają pod tym względem były intensywne.

Już 30 kwietnia pierwsze spotkanie w Lamusie, gdzie pojawili się starzy znajomi. Wiele osób, których nie widziałem nawet po kilka lat. Mieliśmy o czym rozmawiać.
2 maja moi rodzice obchodzili perłowe gody, więc imprezkę mieliśmy w domu.
3 maja wybrałem się na koncert Eweliny Flinty, który miał miejsce w Bełchatowie.
Poniedziałek to już dzień spędzony w pracy, co nie stało na przeszkodzie, aby wieczorem spotkać się Robertem i jego rodziną, który na moment przyleciał do kraju.
Cały wtorek spędziłem ponownie przed komputerem, więc bardzo chętnie przyjąłem zaproszenie od Roberta na wieczorne piwko. Dużo spraw udało nam się omówić, a przy okazji mieć kupę frajdy.
Następnego dnia Robert przeprowadził też małą sesję zdjęciową pomagając mi w realizacji innych moich planów.
Piątek i sobota to też spotkania ze znajomymi, które tym bardziej mnie cieszyły, gdyż pozwoliły odpocząć od ekranu monitora, przed którym w tym tygodniu spędzałem ponad 10 godzin dziennie.

Komentarze:

no ładnie ładnie, zapomniałeś zadzwonić do mnie, tez chętnie wyskoczyłbym do lamusa, może następny wolny weekend będziesz mógł wyskoczyć do lamusa (w końcu muszę tam iść), a co do poprzedniego posta - moim zdaniem na zdjęciach widać, no ale cóż nie ty jeden jesteś ofiarą zimy - mnie też nie ominęły zmiany postury ;D

(DonVito / 11-05-2009 godz. 20:34:27)

Kod zabezpieczający przed automatami.