Galka.MountLab.net
Poligon doświadczalny Damiana Gałki.

Strona główna

Najnowsze newsy

Możliwość komentowania została zablokowana.

2 listopada 2006
No to się zaczęło. Pierwszy śnieg w tym sezonie i twarda lekcja jaką otrzymałem wybierając się dzisiaj do pracy. Lekcja przypominająca o tym, że trzeba przynajmniej 20 minut wcześniej wyjść z domu, aby odśnieżyć samochód. Poza problemami w pracy, które ostatnio powodują u mnie zniechęcenie całym otoczeniem doszła jeszcze najmniej lubiana przeze mnie pora roku.

Jest jednak pewien pocieszający (mam taką nadzieję) element. Dzisiaj wraz z pierwszym śniegiem otrzymałem przesyłkę z nową parą butów. Ponieważ przez ostatnie cztery lata (co najmniej) na nogach gościły u mnie buty firmy Boreal postanowiłem i tym razem zaufać tej firmie. Model Pisco Marron, choć oficjalnie trzy-sezonowy używany był przeze mnie jako but całoroczny i nie był oszczędzany nawet przez moment. Co widać na zdjęciu poniżej.
Boreal'e po 4 latach.
Co prawda podeszwa Vibram Bifido sprawdzała się idealnie na podłożach spotykanych w Beskidach, to zimą bywała dość śliska. Ponieważ mam w planach zakup butów typowo letnich w góry i błota Bieszczadów, tym razem zamiast butów trekingowych zdecydowałem się na zakup butów z półki mountaineering. Wybór padł na Boreal Bulnes.
Moje nowe Boreal'e.
Buty na szybkie zimowe wejścia oraz długie i trudne wędrówki trekingowe przez pozostałe pory roku. Może w tym roku będzie więcej zimowych wejść. Sztywniejsza podeszwa to Boreal Mount FDS-3 z gumy o trzech gęstościach. Również sztywniejsza cholewka wykonana z jednego kawałka skóry o grubości 2,6mm. Wewnątrz znany już mi doskonale z poprzedniego modelu system Boreal Dry-Line. Mam nadzieję, że będą się spisywały co najmniej tak dobrze jak para docierana do tej pory.

Komentarze:

Niezły zakup :)
A co do zimy, to też jej nie lubię. Jedyne plusy jakie widzę w tej chwili to nowa sceneria do zdjęć i zarazem nowe wyzwanie, bo śnieg dobrze sfotografować nie jest łatwo, no i na nartach można pojeździć, ale na to jeszcze trzeba trochę poczekać. Poza tym mroźne zimowe wieczory mogą być bardzo przyjemne ;)
Niemniej... wolę lato :)

(Magda / 4-11-2006 godz. 18:02:57)

Hm.. ładne nawet... kolorystycznie. :)

(Sergiusz / 5-11-2006 godz. 13:50:50)

Kod zabezpieczający przed automatami.