Galka.MountLab.net
Poligon doświadczalny Damiana Gałki.

Strona główna

Najnowsze newsy

Możliwość komentowania została zablokowana.

2 grudnia 2006
Ostatnio stronka ta stała się bardziej blogiem niż tak jak deklaruję na pierwszej stronie: poligonem doświadczalnym. Z powodu nadmiaru obowiązków zabawy z kodem PHP, HTML itp. odeszły na kilka miesięcy na plan dalszy, a informacje z mojego życia całkowicie zdominowały treść strony. Zmalała też częstotliwość zmian (lub stanęła całkowicie) na poszczególnych podstronach.

Ponieważ pojawiły się już przymrozki, prace nad ogrodzeniem działki zostały chwilowo wstrzymane do wiosny, a ja postanowiłem zrelaksować się przed komputerem. Efektem tego jest nowy element jaki znajdziecie w formularzu podczas komentowania wiadomości. Mam nadzieję, że uchroni stronkę przed spamerskimi wpisami. Tutaj składam ogromne podziękowania dla Roberta Raszczyńskiego za okazaną pomoc.

Rozpocząłem też prace nad kolejnym skryptem, który mam nadzieję zaoszczędzi nam wszystkim trochę czasu tutaj, ale przyznam szczerze, że nie wiem kiedy go ukończę. Dlatego też na razie nie podaję więcej szczegółów. Zbliża się koniec roku, więc i podsumowanie się należy, i kolejną rewolucję czas rozpocząć.

Komentarze:

Damian, czy nie dało by się żeby był jakiś przycisk: Pobierz Kod Z Obrazka? Było by bardziej ergonomicznie.

(Marcin Skrzypiński / 6-12-2006 godz. 08:14:07)

Marcin przyznam, że nie rozumiem o co chodzi. Zdaję sobie sprawę z konfliktu jaki wywołuje kod obrazkowy w komentarzach z ideą dostępności strony. Wiem, że uniemożliwia on dostęp do tej funkcjonalności osobom z wadą daltonizmu (deuteranopia, protanopia, tritanopia). Jednak zdecydowałem się wdrożyć takie zabezpieczenie przed spamem licząc na to, że nie będę dyskryminował osób obecnie odwiedzających stronkę. Na pewno ograniczam, ba za delikatnie powiedziane - dyskryminuję, osoby z takimi wadami i czynię to niestety dość świadomie.
Nie do końca rozumiem na czym miałoby polegać pobieranie kodu z obrazka. Na pewno takie pobieranie nie może umożliwiać automatom odczytywanie tego kodu, bo mijałoby się to z celem.

(Damian Gałka / 6-12-2006 godz. 10:17:47)

Kod zabezpieczający przed automatami.