Galka.MountLab.net
Poligon doświadczalny Damiana Gałki.

Strona główna

Najnowsze newsy

Możliwość komentowania została zablokowana.

19 października 2007
Na początku swoich studiów dzięki starszym kolegom dowiedziałem się o intranecie absolwentów naszej uczelni. Miałem również okazję zapoznać się z jego funkcjonalnością. Od samego początku pomysł bardzo mi się spodobał i nie mogłem doczekać się momentu uzyskania dostępu do tej sieci. Podstawową zaletą jaką widziałem była możliwość utrzymania kontaktu ze znajomymi ze studiów. Każdy absolwent tworzył swój profil, coś na wzór rozbudowanego CV, w którym aktualizował informacje dotyczące obecnych namiarów. Pojawiał się tam adres korespondencyjny, telefony, firma w jakiej pracuje, itp. Nawet dzisiaj istnieje możliwość wyszukiwania znajomych według wielu kryteriów: imienia czy nazwiska, lat spędzonych na uczelni, kierunków i specjalizacji. Stworzone zostało również forum do pogawędek czy specjalny dział dla poszukujących pracy czy pracowników.

Na pewnym etapie życia ta ostatnia możliwość, a więc poszukiwanie ofert pracy, stała się szczególnie pomocna. Po jakimś czasie dałem namówić się Marcinowi Skrzypińskiemu na rejestrację w serwisie LinkedIn. Ogólnie idea przyświecająca projektowi jest bardzo zbliżona. W końcu nie wszyscy znajomi to absolwenci WSB-NLU, więc uznałem to za dobry pomysł. Budując wirtualną sieć w serwisie mamy możliwość utrzymania kontaktu ze znajomymi oraz uzyskujemy dostęp do wielu specjalistów. Kolega mojej koleżanki jest specem w jakiejś dziedzinie, więc poproszę go o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Kiedyś natrafiłem na reklamę tego serwisu (głównie na rynek amerykański) stwierdzającą fakt, iż każdy z nas ma możliwość porozmawiać z prezydentem ponieważ jest on bliskim znajomym kolegi naszego przyjaciela.

Ostatnio bardzo głośno zrobiło się o sukcesie jaki odnosi serwis nasza-klasa.pl. Muszę jednak stwierdzić, że po doświadczeniach z intranetem absolwentów czy LinkedIn nie robi on na mnie większego wrażenia. Nie uchroniło mnie to jednak przed rejestracją również i tutaj. Pod naciskiem znajomych dałem się namówić także na udział w GoldenLine.pl. Zapewne na liście ulubionych w przeglądarce internetowej będzie jeszcze jeden taki serwis, bo już otrzymałem informację, że link będzie wysłany lada dzień.

Ciągle zastanawiam się nad sensem mnożenia takich rozwiązań. I znowu mam kolejne loginy i hasła, które muszę zapamiętywać. Być może niewidoczna ręka rynku zweryfikuje te rozwiązania i ograniczy ich ilość. Zamiast dublować może zaczną się specjalizować. Czas pokaże.

Jak na razie mam świadomość, że nie wyszukałem jeszcze wszystkich znajomych w wymienionych serwisach, więc jeśli ktoś z Was to czyta, a nie zaprosiłem go jeszcze do swojej sieci zachęcam do zapoznania się z moim profilem i wysłania do mnie zaproszenia.

Komentarze:

Jako uzupełnienie tej wiadomości dodam, iż w serwisie InternetStandard.pl pojawił się kilka dni temu artykuł dotyczący poruszonego tematu. Pokierować karierą w internecie.

(Damian Gałka / 11-11-2007 godz. 21:58:35)

Kod zabezpieczający przed automatami.