Galka.MountLab.net
Poligon doświadczalny Damiana Gałki.

Strona główna

Najnowsze newsy

Możliwość komentowania została zablokowana.

31 stycznia 2008
Choc na forum dyskusyjnym Garniak.pl udalo mi się dzisiaj napisac wiadomosc minute po polnocy to jednak tutaj mam caly dzien spoznienia.

Czwartek, ale nie byłe jaki, Tlusty Czwartek. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam slodycze i tylko wypatruje chwil takich jak ta, aby delektowac się smakiem slodyczy. Tradycja swietowania ostatniego tygodnia przed Wielkim Postem jest juz stara jak swiat ;) Niedawne Święta Bozego Narodzenia oraz Sylwester pelne radośći i wizja 40 dni postu powoduja, iz w ostatniej chwili chcemy się wyszalec "na calego". Kuligi jako korowody san wedrujące od dworu do dworu, a w kazdym z nich suto zastawione stoly i tance. Kiedys Tlusty Czwartek rozpoczynal Tlusty Tydzien, czyli kulminacje karnawalowego szalenstwa. W ten szczegolny czwartek na stolach kroluja paczki, racuchy czy faworki.

Podobno jesli dzisiaj nie zjemy takiego przysmaku nie bedzie nam się wiodlo przez caly rok. Oczywiscie ja juz kilka zjadlem... wiem tez, ze wielu z nas zwraca uwage na kalorie i dla nich dzisięjszy dzien jest nie lada wyzwaniem. Dlatego proponuje Wam wirtualnego paczka i zycze wszystkim smacznego.

Niedługo ostatnia noc karnawalu, z wtorku (zwanego kusym, diabelskim) na srode (popielcowa). Wyglada jednak na to, ze nie bede mial okazji w tym roku się wyszalec. W niedziele jade na prawie tydzien do Niemiec, Belgii, Holandii, a moze i Francji.

Komentarze:

Kod zabezpieczający przed automatami.