Galka.MountLab.net
Poligon doświadczalny Damiana Gałki.

Strona główna

Najnowsze newsy

Możliwość komentowania została zablokowana.

25 kwietnia 2009
Po świętach i wspaniałych przeżyciach w górach nastąpił brutalny powrót do rzeczywistości i pracy. Na szczęście weekend zbliżał się szybko. Już w piątek po pracy udałem się do Zagórza, a weekend spędziłem w Rzeszowie na szkoleniu połączonym z pozorowaną akcją nocną zespołów STORAT. Coraz częściej nawigatorzy pracują z dwoma psami w dwóch turach i na różnych terenach ze względu na ilość psów jaka przeszła na ten etap szkolenia. Liczba nawigatorów nie dorównuje już liczbie szkolonych psów, ale może to i dobrze. Mamy dzięki temu więcej ruchu i okazji do szkolenia, a w ostateczności będzie więcej psów i zespołów gotowych na wyjazdy do akcji poszukiwawczych.

W poniedziałek okazało się, iż korzystając z okazji, iż jestem w okolicy znalazła się pilna praca dla mnie do wykonania w ośrodku Natura Park. Zaczęliśmy od kontroli terenów przygotowywanych do zalesienia. Tutaj przydały się doświadczenia związane z systemem GPS, mapami ewidencyjnymi i zdjęciami satelitarnymi. Przez następne dni zajmowaliśmy się wyznaczaniem granic pod pastwiska dla koni oraz tzw. strefami buforowymi. W ten sposób spędziłem cały tydzień.

Niniejszym chciałbym przeprosić znajomych, szczególnie Mikołaja, który wziął specjalnie urlop, by się ze mną spotkać, a ja odwołałem większość tych spotkań ze względu na pracę w Bieszczadach. Mam nadzieję, że uda nam się to jednak nadrobić w najbliższym czasie.

Komentarze:

Kod zabezpieczający przed automatami.