Galka.MountLab.net
Poligon doświadczalny Damiana Gałki.

Strona główna

Najnowsze newsy

Możliwość komentowania została zablokowana.

17 maja 2007
W poniedziałek, 14 maja odebrałem telefon od osoby, z którą już bardzo dawno się nie widziałem i nie rozmawiałem. Jakież było moje zdziwienie, gdy patrzyłem na ekran telefonu. Zadzwonił do mnie Bartek Kowalczyk. Krótka rozmowa i postanowienie spotkania się na piwku wraz z innymi znajomymi w celu nadrobienia kilkumiesięcznych zaległości. W Lamusie spotkałem się z Justyną i Bartkiem, Iloną i Tomkiem, a po chwili dotarł również Marcin Raszczyński. Mieliśmy wiele do nadrobienia.

Kiedyś otrzymałem od Roberta Raszczyńskiego odbiornik Garmina GPS 38, który on zakupił w Anglii. Podczas prób w terenie uległ on (głównie ekran) jednak awarii. Wspominałem potem o tym w wiadomości z 13 grudnia 2006. Ostatnio korzystając z pomocy Kuby (PouchX na forum Garniak.pl) wysłałem go do naprawy. Kilka dni temu otrzymałem go z powrotem. W sumie to ten sam model, ale fizycznie inny odbiornik, zakupiony w Stanach Zjednoczonych za śmieszne pieniądze. W tamtym zniszczeniu uległy taśmy łączące wyświetlacz z płytką. Nie do naprawienia w warunkach domowych. Ten natomiast testowałem już w terenie i działa tak jak powinien.

W październiku 2005 roku montowałem sieć komputerową w kilkupiętrowym budynku mieszkalnym. Chodziło o podział neostrady. Kilka tygodni temu trafił do mnie tamten router Linksysa z podejrzeniem uszkodzenia. Router nie potrafił utrzymać połączenia z usługą neostrada przerywając je po kilkunastu sekundach. Sam próbowałem przez kilka dni testować różne ustawienia lecz nie przyniosło to większych efektów. Wysłałem router do serwisu. Faktycznie był uszkodzony (choć nikt nie wie co się na prawdę stało), ale w ramach gwarancji został wymieniony na nowe urządzenie. Dzisiaj ponownie go skonfigurowałem i uruchomiłem tamtą sieć domową. Mam nadzieję, że będzie działać bezusterkowo kilka lat.

Jak już wspominam o sprzęcie komputerowym to pochwalę się również aktualizacją klawiatury i myszki w moim desktopie. Ostatnio faktycznie myszka szwankowała, a od starej klawiatury już się odzwyczaiłem. Zbyt często korzystam z laptopa i nie umiem już efektywnie pisać na standardowej klawiaturze. Dlatego teraz postanowiłem wymienić również klawiaturę. Rozglądałem się za taką małą, o małym skoku klawiszy, aby efekt podobny był do tej z laptopa. Niewiele myśląc zabrałem ze sklepu komplet iBOX: klawiaturę Blade 5200 oraz myszkę optyczną i bezprzewodową PyramidPro tej samej firmy.

Komentarze:

a dziekuje dziekuje obiecuje ze teraz bede ci puszczal dzynki na komorke, jesli tyle radosci sprawia widok mojego nr telefonu :)

(Bartus / 24-05-2007 godz. 21:32:07)

Kod zabezpieczający przed automatami.